Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sunt disperata - cum pot intra in posesia carnetului ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sunt disperata - cum pot intra in posesia carnetului de munca?

am cerut cartea de munca de la firma de la care am plecat in 15 ian 2011#-o ,mi s-a zis ca este la itm ,am facut cerere la itm cu date personale ,am primit nr .de inregistrare ,am asteptat 5 zile si nimic ,azi am sunat si ma trimit de la firma la itm si invers ,cui sa ma adresez ca sunt disperata, imi trebuie o copie dupa cartea de munca ca imi cere firma din strainatate la care ma angajez si pot sa pierd locul de munca gasit
@ fag
Mergeti la inspectorul la care este arondat fostul dvs angajator si vedeti ce se-ntampla cu carnetul dvs de munca ....

@ lucian_
Nu toate Casele de pensii au terminat scanarea ... CPMB are foarte multe carnete de munca primite inca de la jumatatea anului trecut pe care nu le-a scanat ... plus ca mai are in custodie la o alta institutie publica mai multe cutii intrucat sustine ca nu mai are spatiu de depozitare.