avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna/ maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna/ maternitate

Am lucrat in anul scolar 2009-2010 ca si profesor suplinitor calificat pana in 13 mai2010.
Am nascut in 14 mai 2010 .
In 25 iunie am intrat in concediu de ingrijire a copilului.
Aveam drepul la concediu de odihna pentru lunile lucrate?
De la scoala mi s-a spus ca nu se pot suprapune cele doua concedii.
Se mai pot primi banii pt.concediu retroactiv? Exista vre-un art,lege pe acest caz?
Cel mai recent răspuns: Popa Adrian , Contabil 19:46, 1 Martie 2011
Se putea acorda concediu de odihna inainte de concediile medicale de sarcina si leuzie.
Beneficiati de concediu de odihna restant dupa intoarcerea din concediu crestere copil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata concediu de odihna Paulapaul Paulapaul O intrebare scurta: O persoana, profesor suplinitor calificat , angajat pe perioada determinata care a intrat in concediu ingrijire copil pana la 2 ani in mai ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna restant dupa concediu de crestere copil emmay emmay Buna ziua! Doresc sa va cer sprijinul in urmatoarea problema legata de efectuarea concediului de odihna pentru anul scolar 2010-2011 , in actualul an scolar ... (vezi toată discuția)
Plata concediu alexia26 alexia26 Am functionat ca profesor suplinitor in anu scolar 2008/2009 la o scoala.In noiembrie 2008 am nascut si am intrat in concediu de crestere copil. Pentru lunile ... (vezi toată discuția)