Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna/ maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna/ maternitate

Am lucrat in anul scolar 2009-2010 ca si profesor suplinitor calificat pana in 13 mai2010.
Am nascut in 14 mai 2010 .
In 25 iunie am intrat in concediu de ingrijire a copilului.
Aveam drepul la concediu de odihna pentru lunile lucrate?
De la scoala mi s-a spus ca nu se pot suprapune cele doua concedii.
Se mai pot primi banii pt.concediu retroactiv? Exista vre-un art,lege pe acest caz?
Se putea acorda concediu de odihna inainte de concediile medicale de sarcina si leuzie.
Beneficiati de concediu de odihna restant dupa intoarcerea din concediu crestere copil.