Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nu mai beti, fratilor!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nu mai beti, fratilor!

:banned:Ca majoritatea celor de aici am fost prins fluierand in biserica.La etilotest mi-a iesit 0,43=D>,in sange, rezultatele celor doua probe tin cu mine: 0,6 respectiv 0,45.Intrebare: poate cineva in afara de mine,evident,sa ceara o recalculare tinand cont ca intre etilotest si probele de sange au trecut 2 ore? Atat a durat drumul pana la spital.Ce se intampla cu permisul meu,acum fiind la "ei" de mai bine de 3 luni?:sorry:#-o
De ce sa va recalculeze? Sa va iasa 0 la mie? Din cate vad nu e alcoolemie de dosar penal, asa ca stati linistit
in cazul dvs nu se poate vb de infractiune, ar trebui sa va interesati de permisul dvs la politie, nu ar trebui sa stati fara permis mai mult de 3 luni
Am vrut sa deschid alt topic dar mai bine continui...
Este vorba de accident cu vatamare corporala. Eu sunt victima. S-a facut totusi recalculare , fara sa fiu intrebat , pe baza declaratiei existente la dosar. Rezultatul 0.7-0.8. Problema este ca desi au trecut 10 luni de la accident nimeni nu-mi da nici un raspuns la intrebarea in legatura cu permisul. Toata lumea este de acord ca trebuie sa i-mi primesc permisul de conducere dar nimeni nu ia o decizie. Am facut petitii scrise si la politie si la parchet dar nu mi s-a dat nici un raspuns scris , nici favorabil nici nefavorabil. Doar verbal. Ma trimit de la politie la parchet si retur si...nimic.
In afara de a mai astepta, lucru de altfel inevitabil, ce as mai putea face ?
De permis depinde soarta job-ului , a familiei... Le-am explicat si verbal si scris, ei sunt de acord ca trebuie sa-mi primesc permisul (verbal), dar scris... nimic
#-o:rtfm::banned:
Vezi nr de dosar mergi pe urma lui fa totu in scris daca nu te incadrezi in forma penala si nu tiai cerut singur despagubire Vezi ca zace acel dosar uitat sau acolo cineva te iubeste foarte mult, tine sa te faca sportiv