avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu indemnizatie crestere copil

Sunt in concediu pentru cresterea copilului
Urmeaza ca in 2 luni sa expire aceasta perioada.
Firma la care am lucrat a intrat in insolventa sau s-a inchis nu stiu exact, oricum nu mai exista.
Intrebare.
Ce trebuie sa fac in aceasta situatie tinand cont ca nu mai am acces la locul de munca avut anterior?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:14, 2 Martie 2011
In acest caz trebuie sa luati legatura cu lichidatorul societatii pentru a va da decizia de incetare a raportului de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare mocanucostinel mocanucostinel buna ziua! mai pot beneficia de ajutor de somaj daca am terminat concediul de crestere a copilului acum un an iar intre timp firma la care lucram s-a inchis? ... (vezi toată discuția)
Firma radiata...in timp ce contractul de munca era suspendat pt crestere copil irina_83 irina_83 Buna seara!Revin dupa 2 ani cu o noua problema:...cand am intrat in concediu de crestere copil in urma cu 2 ani,firma a intrat in insolventa...ulterior in ... (vezi toată discuția)
De unde imi fac rost de actele pentru somaj daca firma s-a inchis in timp ce eu eram in concediu de maternitate? ioanamariab ioanamariab Buna ziua Sunt din jud Mures, am lucrat la o firma 3 ani, in iunie 2012 am intrat in concediu de maternitate. Firma la care am lucrat a intrat in insolventa ... (vezi toată discuția)