Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua. conducere in stare de ebrietate.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua. conducere in stare de ebrietate.

in urma cu 8 luni am fost prins de catre politie cu o alcoolemie de 1.20 in sange . am fost chemat in instanta pe data de 22 feb 2011 apoi decizia sa amanat pt 01 mart 2011 . rezultatul a fost urmatorul "Condamna pe inculpatul Tunea Ionuţ la o pedeapsa de 2 (două) luni inchisoare pentru savarsirea infractiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de catre o persoana avand in sange o imbibatie alcoolica peste limita legala, fapta savarsita la data de 03/04.07.2010. In baza dispozitiilor art.81 cod penal: Dispune suspendarea conditionata a executarii pedepsei pe intreaga durata prevazuta de art. 82 cod penal. " ma poate lamuri si pe mine cineva ??? va rog frumos
Ce e de la murit? Ati scapat foarte ieftin.... permisul va va fi anulat 1 an dupa ramanerea definitiva...