Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... scoatere din spatiul locativ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

scoatere din spatiul locativ

buna seara,

Acum 5 ani am incheiat un act notarial prin care mi-am dat acordul ca o persoana sa fie trecuta in spatiul locativ pe care il detin.
De un an de zile acesta persoana nu mai locuieste in acest spatiu, dar nu si-a schimbat adresa in actul de identitate.
Care este modalitatea prin pot anula acel act notarial, tinand cond ca persoana respectiva doreste sa foloseseasca domiciliul din actul de identitate pentru sediul social al unei firme, iar eu nu sunt de acord?

va multumesc pentru raspuns!
Daca nu are calitatea de proprietar asupra spatiului unde intentioneaza sa declare sediul social,nu poate obtine formalitatile legale,care impun obtinerea acordului tuturor vecinilor si a asociatiei de proprietari
multumesc pentru raspuns!