Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incadrarea pe studii superioare conform Legii nr. ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incadrarea pe studii superioare conform Legii nr. 284/2010

Sunt functionar public in cadrul politiei locale (fosta politie comunitara) ca referent studii medii grad profesional superior.(pe acest grad am fost promovat la 01.10.2010).Mentionez ca am absolvit studii superioare cu licenta in anul 2008 (Drept si administratie publica).Va rog sa-mi spuneti daca pot fi incadrat pe studii superioare conform Legii 284/2010 (anexa 1 , art.5) si in ce conditii. Va multumesc.
aladinut, utilizator
Puteti participa la un concurs de recrutare pentru o functie publica vacanta de inspector I debutant sau in urma reorganizarii institutiei postul ocupat de dvs. pe statul de functii al institutiei sa fie transformat in inspector I debutant.

Nu cred ca se poate mai concret decat atat.