avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incadrarea pe studii superioare conform Legii nr. ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incadrarea pe studii superioare conform Legii nr. 284/2010

Sunt functionar public in cadrul politiei locale (fosta politie comunitara) ca referent studii medii grad profesional superior.(pe acest grad am fost promovat la 01.10.2010).Mentionez ca am absolvit studii superioare cu licenta in anul 2008 (Drept si administratie publica).Va rog sa-mi spuneti daca pot fi incadrat pe studii superioare conform Legii 284/2010 (anexa 1 , art.5) si in ce conditii. Va multumesc.
Ultima modificare: Joi, 3 Martie 2011
aladinut, utilizator
Cel mai recent răspuns: Tanjiani , utilizator 07:03, 9 Martie 2011
Puteti participa la un concurs de recrutare pentru o functie publica vacanta de inspector I debutant sau in urma reorganizarii institutiei postul ocupat de dvs. pe statul de functii al institutiei sa fie transformat in inspector I debutant.

Nu cred ca se poate mai concret decat atat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare si promovare in clasa constantin florin constantin florin In data de 08.o7.1991 am fost incadrat cu carte de munca la o SOCIETATE COMERCIALA , pana in 23.03. 2005, cand m-am angjat la CORPUL GARDIENILOR PUBLICI ... (vezi toată discuția)
Salarii danacaterina danacaterina In luna iulie 2017 voi absolvi facultatea de stiinte juridice si as vrea sa stiu in ce conditii voi putea fi incadrata pe post de consilier juridic ... (vezi toată discuția)
Functionar public ContSters359110 ContSters359110 am fost incadrat in urma promovarii concursului la consiliu judetean pe postul de consilier debutant ,grad prof superior , clasa 1. (sau cerut studii ... (vezi toată discuția)