Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buletinul de calcul a pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buletinul de calcul a pensiei

Buna ziua,

As dori sa stiu daca odata cu depunerea cererii de pensionare pot solicita si fisa de calcul a pensiei si in ce mod.
Va multumesc
Daca abia ati depus cererea de pensioanre inca nu s-a intocmit buletinul de calcul. Asteptati sa vi se comunice decizia si solicitati apoi, printr-o cerere scrisa adresata Casei de Pesnii elberarea unui exemplar al buletinului de calcul.

Atentie, daca sunteti nemultumit de cunatumul pensiei aveti termen 30 zile sa o contestati, termen care se calculeaza de la data comunicarii deciziei nu a buletinului.