Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... INFORMATIE
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

INFORMATIE

AM O FIRMA DE SRVICII AN ITALIA (MA OCUP DE TIPARIREA SI DISTRIBUIREA DE ZIARE,REVISTE SI PLIANTE) SI,DATORITA TAXELOR MARI NU REUSECS SA RIDIC CIFRA DE AFACERI.AS DORI SA STIU DACA DESCHIZAND O FIRMA AN ROMANIA,POT SA LUCREZ NUMAI AN ITALIA SI DACA AN AFARA DE TAXELE DE PLATIT AN ROMANIA,TREBUIE SA PLATESC SI AN ITALIA.
va puteti muta sediul social in Romania, iar in Italia sa va deschideti un punct de lucru, o sucursala sau orice alta forma de organizare fara personalitate juridica si nu va mai fi nevoie de inchiderea firmei din Italia si deschiderea in Romania
puteti sa lucrati doar in Italia fara probleme....

partea cu taxele nu le stiu...
puteti face firma in romania