Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza contabila si expertiza tehnica - acuzat de ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza contabila si expertiza tehnica - acuzat de evaziune fiscala

as dori si eu sa stiu daca esti acuzat de evaziune fiscala , in ce etapa a procesului se face expertizele si mai ales daca esti arestat pentru presupusa evaziune ficala si nici dupa 2 ani nu sa facut expertizele
Expertizele se dispun si se realizeaza in faza de urmarire penala, pentru adunare probe pentru stabilirea vinovatiei. Ele se pot reface sau pot fi dispuse altele in faza de cercetare judecatoreasca, daca se ajunge la trimiterea in judecata.