Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... se poate ceda PFA taxi?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

se poate ceda PFA taxi?

va rog ,ajutati-ma si pe mine in legatura cu un PFA.....sotul meu se chinui de ceva timp sa obtine o licenta de taximetrist,fara nici un rezultat favorabil...de curand a gasit prin cunostinte un domn care are PFA prin care a obtinut licenta de taximetrie..acum dansul este dispus sa cedeze PFA-ul cu tot cu licenta...si abia acum incep problemele nu stim daca se poate asa ceva si daca se poate cum se procedeaza? Aaa,si cam cat ar costa?
adinadan, utilizator
Aveti dreptate . M-am exprimat gresit. Persoana fizica care este si Pfa dpv al exercitarii activitatii de taximetrie. Dar, in functie de persoana cui raspundeti, incercati si o exprimare mai practica nu numai juridica.
sebirelli, utilizator
Din moment ce am incercat din primul clipa sa ridic ceata si s-a continuat cu ironii ce sa fac...trebuie sa admit ca limba romana este de vina. Eu consider ca aici toata lumea are de invatat si e pacat sa ne irosim in contre inutile.
Buna seara! Urmaresc subiectul de ceva timp! Care este concluzia care se trage?S-a reusit transferul de pe numele vechiului PFA pe noul 'propietar'?