Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Mai risc un proces daca am retras foto postata fara ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Mai risc un proces daca am retras foto postata fara drept pe blog?

Buna ziua.
Am facut o gafa, pentru care imi pare rau acum, dar cred ca e prea tarziu.
Detin un blog personal in care am postat unele obiecte personale spre vanzare.
La un articol, pe langa 2 fotografii facute de mine, am pus si o foto a firmei de provenienta a produsului, pentru credibilitate, si cateva specificatii tehice preluate tot de la ei.
Acum cateva zile cei de la firma respectiva m-au somat ca sa ma astept la proces pt folosire abuziva si ca sa retrag anuntul in 24 de ore.
Am retras anuntul imediat. Nu m-au mai contactat pana acum referitor la acest aspect .
ma mai pot da in judecata asa cum pretind ei chiar daca am indepartat poza si informatiile respective?
Mai pot demonstra ei ca am avut anuntul respectiv pe blog?

Multumesc frumos.
sylvya04, utilizator
Va multumesc frumoas pt raspunsuri!

@edipav, recomandarea dvs. este inutila, in conditiile in care, exista un Regulament de postare in forum, Regulament care este bine/cunoscut de toti cei care posteaza.

Va invit si pe dvs., sa il lecturati pentru ca, in viitor, sa va abtineti de la postari inutile sau care incalca Regulamentul de postare in forum.

www.avocatnet.ro/content/tag...

Multumesc frumos pentru intelegere.