Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reclamatie garda financiara
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reclamatie garda financiara

Povestea este urmatoarea: Unui prieten i s-a stricat un electrocasnic in casa. A apelat la un service gasit pe internet...a platit reparatia..au trecut cam doua luni produsul este inca in service, acestia nu sunt de gasit...nici la telefon fix, nici pe mobil. A sunat la ANPC, acestia au zis ca nu se baga pentru ca nu exista factura fiscala pe suma data si sa apeleze la garda financiara. Unde poate face reclamatie, si ce rezultat ar avea reclamatia? Nu mai vrea produs, bani dar macar amenda pentru nesimtire si bani negri(plata facuta fara sa primeasca nimic fiscal la mana).
Buna seara ,
Recomandati prietenului aceasta adresa :[ link extern ]