Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul Colectiv de Munca unic la nivel national pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul Colectiv de Munca unic la nivel national pe anii 2007-2010 nr.2895/29.12.2006

o persoana angajata in sistemul sanitar de 10 ani poate beneficia de art 62 alin 2 din Contractul colectiv de munca pe anii 2007-2010 nr 2895/29 12 2006 pentru a si lua concediu de studii ?cum se intocmeste cererea aceasta ?VA MULTUMESC ANTICIPAT
Nu conteaza vechimea in munca pentru a lua concediu de studii.
Art.62 din CCMN se refera la concediu fara plata. Pe perioada concediului fara plata , c.i.m este suspendat.
elis a scris:

Nu conteaza vechimea in munca pentru a lua concediu de studii.
Art.62 din CCMN se refera la concediu fara plata. Pe perioada concediului fara plata , c.i.m este suspendat.