avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul Colectiv de Munca unic la nivel national pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul Colectiv de Munca unic la nivel national pe anii 2007-2010 nr.2895/29.12.2006

o persoana angajata in sistemul sanitar de 10 ani poate beneficia de art 62 alin 2 din Contractul colectiv de munca pe anii 2007-2010 nr 2895/29 12 2006 pentru a si lua concediu de studii ?cum se intocmeste cererea aceasta ?VA MULTUMESC ANTICIPAT
Cel mai recent răspuns: Andrei Rosu , 19:15, 26 Mai 2008
Nu conteaza vechimea in munca pentru a lua concediu de studii.
Art.62 din CCMN se refera la concediu fara plata. Pe perioada concediului fara plata , c.i.m este suspendat.
elis a scris:

Nu conteaza vechimea in munca pentru a lua concediu de studii.
Art.62 din CCMN se refera la concediu fara plata. Pe perioada concediului fara plata , c.i.m este suspendat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu studii Vioreld Vioreld salutare. am un angajat student, care intra zilele acestea in sesiune. el vrea sa-si faca cerere de concediu pentru studii. acest concediu (din ce stiu eu) ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata pentru formare profesionala carabela_anca carabela_anca Am un angajat care in luna iunie isi da examenul de licenta. Pentru asta vrea sa isi ia 30 zile de concediu fara plata. Exista o posibilitate ca sa nu ii ... (vezi toată discuția)
Studii superioare de scurta durata ContSters57911 ContSters57911 Buna ziua, sunt asistenta medicala cu studi superioare de scurta durata(colegiu), va rog sa-mi spuneti daca este vreo diferenta la salar(salar de baza) eu cu ... (vezi toată discuția)