Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii poprire salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

poprire salariu

Sunt in proces cu o instituite asupra unui proces verbal de contraventie . Instituita respectiva a trimis procesul verbal de contraventie la fisc , si nu a asteptat 15 zile - perioada pentru contestatie. La fisc, acest proces verbal de contraventie a fost constituit ca titlu executoriu. Desi am instiintat Directia de finante asupra faptului ca am contestat acel proces verbalo de contraventie, si am depus actele doveditoare, Directia de finante a trimis adresa instituitei unde lucrez pentru a face poprire pe salariu pentru suma prevazuta ca amenda.
Cat este de legal aceasta poprire? Ce cale legala am de a impiedica aceasta poprire? Metionez ca in data de 11.03.2011 am recurs in acest proces
cum ati instiintat? ati depus un certificat de grefa?
inainte de poprire nu ati primit o somatie?
poprirea in cazul dvs. este abuziva si ar trebui contestata in instanta.