Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 URGENT!!!! cod caen import aeromodelism
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

URGENT!!!! cod caen import aeromodelism

Buna ziua,

Am un prieten care doreste infiintarea unui srl al carui obiect pricipal de activitate sa fie import de aeromodelism.
Aveti idee care este codul caen pentru aceasta activitate?

El ar vrea sa importe "jucariile" astea si apoi sa le vanda. Asta ar trebui sa fie pricipala activitate. In secundar, doreste toate codurile. E ok a folosesc numai 4619 la pricipalul obiect de activitate? Sau exista un cod special pt aceasta activitate?

Multumesc frumos si o primavra minunata,
Nicoleta Stoian
Nu e ok 4619 - Intermedieri in comertul cu produse diverse.
Dupa parerea mea ar merge pentru import - 4690 - Comert cu ridicata nespecializat si daca vrea sa le vanda en-detail codul 4765 - Comert cu amanuntul al jocurilor si jucariilor in magazine specializate .