Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozitul pe teren arabil pentru vaduvele de veterani ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozitul pe teren arabil pentru vaduvele de veterani de razboi

bunica mea este vaduva de veteran de razboi dar ea plateste impozit pe terenul arabil, imi puteti spune daca este corect , ea are 7 ha de teren iar cei de la primaria de unde locuieste au pus-o sa plateasca impozit pe teren.
raluca79dc, utilizator
beneficiaza de scutire la plata impozitului pe terenul extravilan, pentru terenurile arabile si fanete in suprafata de pana la 5 ha
sa inteleg ca ea trebuie sa plateasca doar pentru 2 ha sau pentru toate
da, doar pentru suprafata ce depaseste 5 ha