Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... agresiune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

agresiune

buna ziua .Va rog foarte mult datimi si mie mai multe informatii cu privire la o agresiune dupa mine cam grava ; am fost batut de o banda de tigani din bolentin vale la un depozit de fiar vechi pe scurt, am dus niste materiale feroase la acest depozit cu masina pertsonala ansotit de un baiat luat ca ajutor , an momentul cantaririi baiatul care ma ansotit a avut nedumerire cu aceasta operatiune zicandui patronului ca ise pare suspicios cantarul acesta a devenit foare vugar cu anjurii si au anceput sa al bata fara nici un motiv al sa refugiat an masina mea iar iei toti patru care se aflau la depozit au sari peste el lovindul .au an acel moment strgam la patronul dep sal lase iar acesta sa luat dupa mine cu o cazma . eu am fugit an stada si am sunat la apelul de urgenta 112 anuntand despre incident politia nu a gasit locul respectiv mau sunat sa le spun adresa din nou si am explicat di nou .cat am asteptat politia a venit o dacia papuc cu 8-9 persoane romi anrmati cu bate si tevi ,au venit direct spre mine ,am fugit pana mau prins si mau lovit pana la pierderea cunostintei an acest timp avenit politia dar nu au fost intimidati ma loveau an continuare .amfost luat de politrie si transportat la spitalul bolentin deal pentru angrijiri medicale mi sau pus copci an cap avand plaga craniana ,dupa care mam deplasat la spitalul universitar bucuresti pentru investigatii .an urma diagnosticului dat mam deplasat la SML giurgiu pentru ami scoate certificat medico legal ,citez din certificatul medico legal;-unghi extern orbita stanga plaga neregulata de 1cm acoperita cu crusta hematica bruna,cu hematoame palpebrale stg.rosu-violacei.an regiunea occipitala paramedian dreapta plaga de 7cm cu margini neregulate suturata cu 3 fire an tensiune pe fond moderat tumefiat,fluctuent [HEMATOM EPICRANIAN} pansanta.an regiunea lombo-sacrata stanga echimoza transversala de 34/4cm violacee;. An1/3 superioara torace stang posterior echimoza transversala de 20/3 cmviolacee.An 1/3 medie coapsastanga postero-lateral echimoza oblica de 15/3cm.An 1/3 medie coapsa stg lateral echimoza de 24/4 cm violacee. an 1/3 inferioara coapsa stg lateral echimoza de 10/3 cm violacee. An1/3 medie gamba dr postero-intern echimoza de 16/3 cm violacee;An 1/3 medie gamba dr posterior plaga superficiala de 6/1 cm acoperita cu crusta hematica maronie,pe fond echimozat de 17/7 cm violaceu indurat .afirma pierderea cunostintei de scurta durata postagresiune, acuza vertij , cefalii toraco-lombagii si algii membre inferioare. pentru acest diagnostic mi sa dat 9 zile de angrijiri medicale . am depus plangere penala direct la parchetul din bolentin vale si fe 8-03-2011 am fost chemat la politia bolentin vale pentru a da declaratie , ce vreau sa mentionez ca politistul care ma interoga ma antreba ce vreau sa fac ma judec sau ma ampac cu agresorii si la ce suma de bani mam gandit .eu nu cred ca un organ de ancheta trebuie sami adreseze aceste antrebari .ce am omis nu sa luat nici o masura ampotriva acestor agresori romi pana an acest moment iar eu puteam sa fiu la 2 metri sub pamant .va rog cu mult respect ce trebuie sa fac mai departe merg an instanta din bolentin care este prea corupta sau ajung la o antelegere cu agresorii si ce trebuie sa cer ca despagubire pri cate am trecut nevinovat sant 2 martori care au vazut totul de la cap la cap . Cu multe multumiri Stefan d=D>

Textul dvoastra este cam obositor. Nu era nevoie sa redati toata constatarea medico-legala. E normal ca politistul sa va intrebe daca doriti sa va impacati si ce suma doriti. Mergeti mai departe, probati evenimentele, prejudiciile, vatamarile, si constituiti-va parte civila cu o suma de bani.