Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... mai aplelez la dumneavoastra pentru inca un sfat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

mai aplelez la dumneavoastra pentru inca un sfat

daca judecatoru ia incredintat copilul tatalui iar eu imi iau copilul acasa la mine si nu il mai duc inapoi la tata , ce se intampla ? este caz penal? imi cer scuze daca e prea deplasat ce zic , dar m-am saturat de aceste legi
E infractiune, art. 307 C.pen.
puteti actiona legal, cereti reincredintarea copilului daca s-au schimbat conditiile in care a fost incredintat tatalui