avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 659 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... mai aplelez la dumneavoastra pentru inca un sfat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

mai aplelez la dumneavoastra pentru inca un sfat

daca judecatoru ia incredintat copilul tatalui iar eu imi iau copilul acasa la mine si nu il mai duc inapoi la tata , ce se intampla ? este caz penal? imi cer scuze daca e prea deplasat ce zic , dar m-am saturat de aceste legi
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 08:09, 10 Martie 2011
E infractiune, art. 307 C.pen.
puteti actiona legal, cereti reincredintarea copilului daca s-au schimbat conditiile in care a fost incredintat tatalui

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nerespectarea termenului de intoarcere a copilului minor din strainatate larissalore larissalore Buna ziua Am nevoie de ajutorul dvs in urmatoarea situatie: Este vorba despre o familie divortata, tatal a primit tutela copilului, iar mama este plecata ... (vezi toată discuția)
Reincredintare minor dupa divort de comun acord maties24 maties24 buna recent am primit sentinta de divort de comun acord care a ramas definitiva in 06.01.2014 prin care minora in varsta de 3 ani si 9 luni mi-a fost ... (vezi toată discuția)
Custodia copilului DarkCastra DarkCastra Buna seara...am si eu o problema...eu am divortat de sotul meu si el a obtinut custodia copilului....daca tatal copilului in varsta de 14 ani ,este alcoolic si ... (vezi toată discuția)