avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 958 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Debit CASS pentru venituri dintr-un contract de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Debit CASS pentru venituri dintr-un contract de inchiriere

Buna ziua
Va rog sa imi dati un sfat.Socrul meu este pensionar si a avut un contact de inchiriere care a fost reziliat in anul 2007.In urma cu o saptamana a primit o somatie cum ca are de platit sanatate aferenta anului 2006 si2007 plus majorari in valoare de aproape 1000 de lei din anul 2007-2011.Este normal sa plateasca acum daca nu aprimit nici o instiintare din anul 2007? Va rog sa imi dati un raspuns.Va multumesc.
Fiti mai explicita.
Nu am inteles ce legatura are contractul de inchiriere cu plata asigurarilor la CAS?
a primit o decizie de impunere de la Casa de sanatate emisa in februarie in care srcie in temeiul art51 alin2 lit e din OUG150/2002 ,cu modificarile si completarile ulterioare,art257,alin 2 lit f din Legea 95/2006 ca are stabilita Contributia datorata la Fondul unic de asigurari sociale de sanatate ,suma de 666 lei sidobanzi de intarziere in suma de 873 lei. Ce sa faca dansul acum din moment nu a primit nici o instiintare din anul 2007?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie cnas trimisa cu intarziere de 6 ani dandra78 dandra78 Buna ziua: Va propun urmatoarea speta: Acum 2 zile am primit de la CNAS, o somatie cum ca in temeiul art.256 alin.2,art.257 alin 2 lit b), c), f) si ... (vezi toată discuția)
Somatie casa de asigurari pt. af fluturas_cris fluturas_cris Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu un sfat .... In septembrie 2002 am deschis un AF, care a functionat ca magazin alimentar pana in iulie 2007, atunci cand ... (vezi toată discuția)
Plata asigurari de sanatate 5,5% cretzustancu cretzustancu Casa judeteana de asigurari de sanatate mi-a trimis o instiintare ca acum 5 ani nu am platit asigurarile de sanatate corespunzatoare veniturilor din ... (vezi toată discuția)