Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... facturi la vanzare apartament?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

facturi la vanzare apartament?

La vanzarea unui apartament dim moment ce in contract se stipuleaza ca facturile la utilitati vor fi platite de vanzator pana la data incheierii contractului de vanzare-cumparare, mai trebuie prezentate la notar facturile de la Electrica, telefon, etc???? multumesc anticipat pentru raspuns....si pt cele anterioare !!!!
Le prezentati cumparatorului, pentru ca el semneaza contractul
.Notarul doar ia act de vointa partilor si autentifica actul pe care l-ati redactat de comun acord.
E bine sa aveti facturile cu dvs. pentru a le inmana cumparatorului.