Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pasaport minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pasaport minori

buna ziua , ma numesc Mondoc Daniel sunt din Campulung Muscel ,Arges.sotia mea este divortata de 11 ani ,copii rezultati din casatoria anterioara va trebui sa paraseasca tara cu un ansamblu de dansuri populare,doua fete gemene,cum facem pasaportul in ideea ca tatal biologic nu l-am vazut de 8 ani ,traieste asta stim sigur .Eu si sotia mea nu vrem sub nici un chip sa apelam la el pt ceva .
Daca exista o hotarare judecatoreasca , definitiva si irevocabila, nu mai este necesar acordul tatalui.

Asadar, sesizati judecatoria in a carei raza teritoriala locuiesti dumneavoastra, in calitate de reclamant , intrucat nu stiti unde se afla paratul , in vederea incredintarii minorilor spre crestere si educare.

Ulterior, veti obtine si pasapoartele pentru copiii minori.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat