avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... suspendare P.F.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

suspendare P.F.

BUNA ZIUA,
CINE IMI POATE SPUNE CE DOCUMENTE IMI TREBUIESC PENTRU SUSPENDARE ACTIVITATE P.F., CE TAXE SE PLATESC SI UNDE.
MULTUMESC ANTICIPAT
Cel mai recent răspuns: iona2010 , utilizator 14:59, 14 Martie 2011
Notiunea de PF nu exista, ori PFA/II/IF sau Profesie libera.
Suspendarea PFA se face la Registrul Comertului la care prezentati certificatul de inregistrare.
Suspendarea pt profesia libera se face la finante.
Daca sunteti PF si nu v-ati preschimbat la ORC in PFA,v-au radiat din oficiu,verificati pe sait-ul ORC,
Multumesc pentru informatie. Nu am facut transformarea in PFA. Voi verifica sa vad care este situatia; dar in situatia in care nu m-au radiat, care sunt pasii ce trebuiesc urmati pentru suspendare ? si ce timbre trebuie sa platesc ?
De la Finante mi s-a spus ca trebuie sa merg la R.C. Nu sunt PFA si am o mica sifonarie pe care trebuie s-o suspend ca si activitate, pt ca din 9.03.2011 sunt Fnctionar Public. multumesc oricum pentru mesaj

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reautorizare pfa dunguta dunguta Sotul meu are un PFA cu autorizatie emisa in martie 2008 in baza Legii 300/2004 la sectorul 4 (dar acum locuim in sectorul I). Vrea sa opteze pt continuarea ... (vezi toată discuția)
Sc de negasit! cum o executam? venere venere suntem un sc si avem o hotarare legalizata si investita cu titlu executoriu pt vreo 3500 lei impotriva altei societati. am facut cerere la un executor ... (vezi toată discuția)
Radiere pf cristi kit cristi kit Buna ziua.Am un PF infiintat in 2006 in localitatea Piatra Neamt,caci aici imi este domiciliul din CI,insa activitatea(magazinul) se desfasoara in ... (vezi toată discuția)