Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta de stagiu de cotizare la somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta de stagiu de cotizare la somaj

Am lucrat la o firma pana in iulie 2009 de unde am plecat cu acordul ambelor parti .Acum firma este in faliment nu stiu daca s-a terminat procedura de lichidare, iar eu am nevoie de adeverinta cu stagiul de cotizare la somaj pe perioada lucrata in firma . De unde iau aceasta adeverinta?
Prin hotarare judecatoreasca este numit un lichidator judiciar care se ocupa de administrarea firmei. Acest lichidator judiciar va elibereaza si adeverinta necesara.
Interventie moderator:
:rtfm:
danielarotaru:

1. Nu e necesar sa deschideti alt topic pentru a continua aceeasi problema. Nici noi nici dvs. nu vom intelege nimic.
2. Intrati tot pe acest topic, folositi butonul "raspinde" si continuati ce doriti sa spuneti.

danielarotaru a scris:
Daca procedura de lichidare s-a incheiat de unde iau adeverinta?

1. Personal nu cred ca s-a incheiat asa de repede.
2. Daca totusi este adevarat ce spuneti mergeti la Arhivele Nationale din judetul unde a functional firma si unde trebuia depusa arhiva unitatii si veti primi adeverinta solicitata.