avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta de stagiu de cotizare la somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta de stagiu de cotizare la somaj

Am lucrat la o firma pana in iulie 2009 de unde am plecat cu acordul ambelor parti .Acum firma este in faliment nu stiu daca s-a terminat procedura de lichidare, iar eu am nevoie de adeverinta cu stagiul de cotizare la somaj pe perioada lucrata in firma . De unde iau aceasta adeverinta?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 18:15, 14 Martie 2011
Prin hotarare judecatoreasca este numit un lichidator judiciar care se ocupa de administrarea firmei. Acest lichidator judiciar va elibereaza si adeverinta necesara.
Interventie moderator:
:rtfm:
danielarotaru:

1. Nu e necesar sa deschideti alt topic pentru a continua aceeasi problema. Nici noi nici dvs. nu vom intelege nimic.
2. Intrati tot pe acest topic, folositi butonul "raspinde" si continuati ce doriti sa spuneti.

danielarotaru a scris:
Daca procedura de lichidare s-a incheiat de unde iau adeverinta?

1. Personal nu cred ca s-a incheiat asa de repede.
2. Daca totusi este adevarat ce spuneti mergeti la Arhivele Nationale din judetul unde a functional firma si unde trebuia depusa arhiva unitatii si veti primi adeverinta solicitata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca nu am 12 luni in cadrul muncii la ultimul loc de munca Flo80 Flo80 in ultimii 2 ani am 12 luni lucrate.dar am pauza intre ele ca sa zic asa. pana sa lucrez la ultima firma astea 11 luni si 3 saptam am lucrat la o firma care ... (vezi toată discuția)
Ajutor de somaj kinga79 kinga79 buna,din 18 martie am intrat in somaj,dupa ce in 4 febr am revenit din concediu de cresterea copilului.in carte de munca am 3,5 ani lucrati la firma asta,si ... (vezi toată discuția)
Copil cu handicap timofte silvia timofte silvia copii cu handicap nu sint luati in considerare la majorarea indemnizatiilor,care se prevad?? (vezi toată discuția)