Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... daca nu am 12 luni in cadrul muncii la ultimul loc de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

daca nu am 12 luni in cadrul muncii la ultimul loc de munca

in ultimii 2 ani am 12 luni lucrate.dar am pauza intre ele ca sa zic asa. pana sa lucrez la ultima firma astea 11 luni si 3 saptam am lucrat la o firma care acum nu mai este,a dat faliment. eu sunt din braila si firma aceasta era din targoviste si nu am nici un document care sa dovedeasca contributia la somaj, ci doar ca perioada e inscrisa in cartea de munca. deci va rog sa-mi spuneti cum sa procedez ca sa platesc eu mai departe contributia la somaj dupa ce am plecat de la ultimul loc de munca.
Interventie moderator:
:rtfm:
1. Nu era nevoie sa deschideti alt topic pentru continuarea aceleiasi probleme. Nu putem intelege nici noi nici dvs. despre ce este vorba.
2. Mergeti la topicul initial.