Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

In cazul in care unul dintre sotii implicati in divort si-a inceput o activitate de Persoana Fizica Autorizata in timpul casatoriei si si-a achizitionat aparatura, software si masina(avand facturi fiscale pe P.F.), aceste bunuri din urma intra in discutie la partaj? Daca da, in ce conditii?
iii02, utilizator
Eronat. :D
Dacă unul dintre soţi desfăşoară o profesie liberală din care obţine venituri, în momentul stabilirii pensiei de întreţinere se ia în calcul venitul net obţinut de acesta pe PFA, ca de altfel toate veniturile cu caracter permanent obţinute de acesta şi din alte surse... ;)
Corina Capotã, Avocat