Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... creante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

creante

am si eu o problema cu eos ksi.in 2007 am luat un credit de nevoi personale,dupa 4luni nu am mai putut face plata ratelor,fiindca nu am nici un venit,acum eos mia trimis un ordin de executare silita,suma datorata fiind de 750 ron.nu am nici un bun material,si nici un venit.mi se poate intampla ceva?
Trebuia ca in momentul in care nu mai dispuneati de fonduri pentru achitarea in continuare a ratelor sa contactati firma si sa solicitati esalonarea ratelor. Acesta este motivul pentru care firma a apelat la un executor judecatoresc sau a cesionat creanta pe care o are impotriva dvs. unei firme de recuperari.
Daca nu dispuneti de bunuri, venituri si nu aveti nici proprietati, firma va astepta sa obtineti venituri pentru a isi recupera banii.