Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... recuperare creante
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

recuperare creante

Buna ziua
imi puteti spune care este procedura sau pasii de urmat in cazul in care o societate comerciala x nu a fost anuntata de catre o alta societate comerciala y despre faptul ca cea din urma a intrat in faliment. societatea comerciala x neputand lua parte la masa credala. in acest caz cum isi poate recupera creantele soc x sau cum poate sa foloseasca in avantajul ei faptul ca nu a fost notificata de falimentul soc, y?

multumesc

societatea comerciala x neputand lua parte la masa credala. in acest caz cum isi poate recupera creantele soc x sau cum poate sa foloseasca in avantajul ei faptul ca nu a fost notificata de falimentul soc, y?

nu este nici un avantaj
nu mai puteti recupera creanta !!
cerere de admitere a creantei si un al doilea capat de cerere repunerea in termenul de depunere a cererii de admitere a creantei( dar acest al doilea capat trebuie foarte bine motivat) + taxa de 120 lei si timbru judiciar de 0,3 lei. in doua exemplare unul pentru instanta si unul pentru a fi comunicat practicianului in insolventa si mult NOROC:D
bossman, utilizator