Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cerere creanta
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cerere creanta

Buna seara.
Daca intr-un dosar de insolventa a trecut termnul pentru intocmirea tabelului preliminar al creantelor si mai sunt doar vreo 3 zile pana la tabelul definitiv, lichidatorul omitand sa ma anunte despre deschiderea procedurii, trebuie sa trimit cerere de admitere a creantei direct la Tribunal sau trebuie sa fac o cerere de repunere in termen intai? Urmatorul termen de instanta este in luna noiembrie si termnul pentru de finitivarea tabelului este 09.09.2012.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
As dori sa stiu daca mai am cum sa ma inregistrez in acest dosar cu cerere de creanta
cazzuall, utilizator
Formulati cererea de inscriere la masa credala iar inauntrul acesteia solicitati si repunerea in termen intrucat nu ati fost notificat de care administratorul judiciar, conform dispozitiilor Legii nr. 85/2006 republicata. Aceasta cerere o depuneti in doua exemplare (unul pentru instanta si cel de al doilea pentru administratorul judiciar) direct la instanta (Tribunal) urmand a fi pusa in discutie la termenul de judecata ce urmeaza. Totodata, sa va pastrati si dumneavoastra o copie, pentru a lua viza de inregistrare. Atentie, la cererea de inscriere la masa credala se ataseaza taxa judiciara de timbru in cuantum de 120 lei si timbru judiciar mobil in valoare de 0,3 lei. Cu deosebita stima.
Va multumesc tare mult.
O seara placuta.