Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general calcul indemnizatie copil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

calcul indemnizatie copil

Am si eu o nelamurire in legatura cu calculul pentru indemnizatie....Venitul de la firma la care sunt angajata este de 11.029 lei pe cele 12 luni, dar mai am un PFA de la care am venit de 23.344 lei in ultimele luni. Am inmultit suma respectiva cu 70% si dupaia am impartit-o cu 12 luni ca sa-mi dea suma cuvenita pe luna , ceea ce mi-a rezulatat e 2005,12 lei/luna. Am primit banii de la stat , numai ca sunt mai putini fata de cum am calculat eu, si anume 1050lei/luna . Oare sa fi gresit eu la calcul sau cei de la directia de asistenta comunitara au gresit calculul? Astept raspunsuri ? Multumesc.
e posibil sa nu va fi luat toata suma in considerare. tb sa verificati daca pt pfa aveti toate sumele trecute corect. ati scazut din total impozite si asigurari? stiti ca min 45 zile dp nastere sunteti in conc postnatal si ala se plateste altfel.