Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Unde se depune cererea de recurs?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Unde se depune cererea de recurs?

Sentintele date de Tribunalul Brasov, cu recurs in termen de 30 de zile , unde se face recursul ???
recursul se depune la instanta care a pronuntat hotararea atacata, deci la Tribunalul Brasov, acesta fiind cel care va inainta dosarul, dupa declararea recursului, in vederea solutionarii la instanta competenta.
Motivele de recurs se depun la instanta care a pronuntat hotararea,
respectiv Tribunalul Brasov, iar recursul se judeca de Curtea de Apel.