avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1889 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Radiere punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Radiere punct de lucru

Buna ziua !
Care sunt actele necesare pentru radierea punctului de lucru (SRL) la Registrul Comertului ?
Daca lichidez firma trebuie radiat si punctul social? Daca da pentru acest demers care sunt actele de care am nevoie?
Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Primoris SRL , Consilier juridic 10:45, 17 Martie 2011
Daca optati pentru procedura desfiintarii voluntare, in decizia/ hotararea de dizolvare puteti insera si radierea punctului de lucru de la adresa x...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent model hotarare dizolvare si lichidare simultana srl asociat unic elina24 elina24 buna seara, am si eu o problema, am un SRL asociat unic si doresc sa il dizolv si lichidez simultan conform art. 235, dar am inteles ca am nevoie de o ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla cu un srl suspendat dupa ce trece perioada de suspendare? adela05 adela05 Buna ziua, Ce se intampla cu un SRL suspendat dupa ce trece perioada de suspendare? Daca nu se reia activitatea, ONRC solicita dizolvarea societatii? (vezi toată discuția)
Dizolvare sau radiere srl tory74 tory74 as vrea sa inchid un srl la registrul comertului cu restante de 28000 lei cum se procedeaza sau ce acte imi trebuie mentionez ca srl ul e suspendat de un an (vezi toată discuția)