Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Normele de aplicare a Legii nr. 263/2010
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Normele de aplicare a Legii nr. 263/2010

Daca stiti cumva daca normele au intrat in vigoare.
Am vazut pe net ceva proiect de aplicare a normelor referitoare la noua lege a pensiilor.
nicu6666 a scris:

Daca stiti cumva daca normele au intrat in vigoare.
Am vazut pe net ceva proiect de aplicare a normelor referitoare la noua lege a pensiilor.

Nu au intrat in vigoare, mai e cale destul de lunga (discutii, propuneri, aprobare, publicare in monitor ehe, ehe, eheeee..........)
Deci legea desi exista si are aplicabilitate de la 01.01.2011 nu se poate aplica?
Parca este in lege un articol care spune ceva de genul ca guvernul sau casa de pensii POATE emite norme de aplicare(eu inteleg ca nu ar fi obligatorii in a aplica legea ca atare!)
A intrat pe ordinea de zi a sedintei de guvern din 20 martie 2011. Sper sa fi fost aprobat...