Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbatere succesorala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbatere succesorala

buna
mostenitori sunt bunica mea si doi nepoti din partea surori ei care este decedata
intrebarea mea este cat primeste fiecare si daca are vreo importanta la impartire ca bunica a avut grija de parinti ei care au fost proprietari imobilului si tot ia a facut si inmormantarea celor doi.
va multumesc.
Salut,

Daca intuiesc bine, au decedat parinti buniciii- si au lasat mostenire un imobil.
Bunica dvs va mosteni 1/2 iar ceilalti nepoti, impreuna 1/2. Daca pot fi dovedite cu acte, cheltuielile de inmormantare se dejavascript: if(validateFSubject()) { tlist2.update(); $('cereRaspunsInpt').value = $F('cereRaspuns'); $('butonPublicaH').update('mesaj in curs de publicare'); document.ftopicFrm.submit(); }duc din masa succesorala.
bunica mea ar dori sa pastreze acest imobil care are o valoare impozabila de 63.000 lei, cu cat ar trebui sa ii despagubeasca pe nepoti.