Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... legea 85/2006 - legea 175/2010
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

legea 85/2006 - legea 175/2010

1-doresc sa stiu daca proiectul legii falimentului persoanelor fizice aprobat de Senat a fost votat si de camera deputatilor? si daca da ,de cand intra in aplicare. multumesc.
2-ref. legea 175; penalitatile ptr. neplata la timp la ASOciatii de loc.se pot anula daca pplatesc incepand cu ac. luna,astfel incat pana in martie 2012 sa fie achitate restantele?
Buna dimineata .
Nu s-a votat si de catre deputati.Si nici nu va intra in vigoare pana nu va trece si de acest for,care este si decizional din punct de vedere legislativ .
Marius Bote .