Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechimea in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechimea in munca

Sunt intr-o maare dilema!!!!!??????!Nu este scris in nici-un text de Lege ca armata si somajul s-ar lua in calculul sporului de vechime(deci nu ma intereseaza pensia-Aici situatia este clara)....Cum se procedeaza?????
Potrivit art.18 alin.7 din OUG nr.148/2005, perioada concediului pentru creşterea copilului în vârstă de până la 2 ani sau de până la 3 ani în cazul copilului cu handicap constituie vechime în muncă şi în serviciu, care se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu aceasta.
Alin.7 al acestui articol a fost introdus prin art. I pct. 12 din Legea nr. 7/2007.