Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... daune carte verde
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

daune carte verde

Buna ziua,va rog sa ma ajutati in urma unui accident in 2008 au murit ambii soferi in accident firma mea a suportat cheltuielile de transport din Italia in Romania a ambilor soferi accidentul a fost in Italia cand am solicitat la firma de asigurari despagubirea transportului m9 s-a comunicat ca familia pasagerului a primit despagubirea cu toate ca facturile sunt la mine si au fost efectuate de mine ce sa fac sa recuperez banii? Curespect astept ajutor Farcas geanina
Faceti o cerere in procesul penal care are loc pentru acel accident si cereri despagubirile dce la asigurator .
Buna seara ,procesul se tine in Italia unde familia pasagerului a deschis proces si am inteles ca a primit 75000 euro urmand sa mai primeasca inca 355000 euro unde sunt cuprinse cheltuieli funerale daune pt sotie ,daune pt copil , dar cheltuielile mele de unde sa le recuperez?mc
De la asiguratorul RCA al celui vinovat de eveniment.