avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... daune carte verde
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

daune carte verde

Buna ziua,va rog sa ma ajutati in urma unui accident in 2008 au murit ambii soferi in accident firma mea a suportat cheltuielile de transport din Italia in Romania a ambilor soferi accidentul a fost in Italia cand am solicitat la firma de asigurari despagubirea transportului m9 s-a comunicat ca familia pasagerului a primit despagubirea cu toate ca facturile sunt la mine si au fost efectuate de mine ce sa fac sa recuperez banii? Curespect astept ajutor Farcas geanina
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 21:18, 21 Martie 2011
Faceti o cerere in procesul penal care are loc pentru acel accident si cereri despagubirile dce la asigurator .
Buna seara ,procesul se tine in Italia unde familia pasagerului a deschis proces si am inteles ca a primit 75000 euro urmand sa mai primeasca inca 355000 euro unde sunt cuprinse cheltuieli funerale daune pt sotie ,daune pt copil , dar cheltuielile mele de unde sa le recuperez?mc
De la asiguratorul RCA al celui vinovat de eveniment.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Profit nerealizat farcas geanina farcas geanina La o dauna totala profitul nerealizat pe cate luni se calculeaza?multumesc geanina (vezi toată discuția)
Proces farcas geanina farcas geanina Buna ziua, in 2008 am avut un accident in Italia si am chemat in instanta firma de asigurari din portugalia si am primit citatie unde am fost informata ca ... (vezi toată discuția)
Chemare in instanta farcas geanina farcas geanina BUNA ZIUA,pot chema in instanta o firma de asigurari din Portugalia care are incheiat acord cu o firma de asigurari in Romania daca accidentul s-a petrecut in ... (vezi toată discuția)