avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... proces
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

proces

Buna ziua, in 2008 am avut un accident in Italia si am chemat in instanta firma de asigurari din portugalia si am primit citatie unde am fost informata ca primul termen este pe 24 iunie 2012 nu inteleg ce pot face sa prescriu termenul deoarece au trecut 3ani si nu au dorit solutionarea pe cale amiabila mc farcas geanina astept un raspuns
Cel mai recent răspuns: farcas geanina , utilizator 20:28, 20 Martie 2011
trebuia sa-i actionati in judecata, imediat dupa refuzul de a da curs rezolvarii pe cale amiabila, in termenul stabilit prin notificare . Acum daca ati facut-o e tardiv.....
am incercat pe cale amiabila si au venit si au tergivesat acest dosar 3 ani de zile au crezut ca voi renunta deoarece in acest accident au murit ambii soferi si ei mi-au transmis ca vom cadea la intelegere si au trecut 3 ani si in final tot la proces s-a ajuns mc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Chemare in instanta farcas geanina farcas geanina BUNA ZIUA,pot chema in instanta o firma de asigurari din Portugalia care are incheiat acord cu o firma de asigurari in Romania daca accidentul s-a petrecut in ... (vezi toată discuția)
Daune carte verde farcas geanina farcas geanina Buna ziua,va rog sa ma ajutati in urma unui accident in 2008 au murit ambii soferi in accident firma mea a suportat cheltuielile de transport din Italia in ... (vezi toată discuția)
Profit nerealizat farcas geanina farcas geanina La o dauna totala profitul nerealizat pe cate luni se calculeaza?multumesc geanina (vezi toată discuția)