Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... proces
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

proces

Buna ziua, in 2008 am avut un accident in Italia si am chemat in instanta firma de asigurari din portugalia si am primit citatie unde am fost informata ca primul termen este pe 24 iunie 2012 nu inteleg ce pot face sa prescriu termenul deoarece au trecut 3ani si nu au dorit solutionarea pe cale amiabila mc farcas geanina astept un raspuns
trebuia sa-i actionati in judecata, imediat dupa refuzul de a da curs rezolvarii pe cale amiabila, in termenul stabilit prin notificare . Acum daca ati facut-o e tardiv.....
am incercat pe cale amiabila si au venit si au tergivesat acest dosar 3 ani de zile au crezut ca voi renunta deoarece in acest accident au murit ambii soferi si ei mi-au transmis ca vom cadea la intelegere si au trecut 3 ani si in final tot la proces s-a ajuns mc