avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare asistent medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare asistent medical

pentru scoala postliceala de asistent medical nu mi-a cerut diploma de bacalaureat pentru a ma angaja i-mi trebuie diploma de bacalaureat
Cel mai recent răspuns: Adrian Marin , Consilier juridic 15:15, 21 Martie 2011
vali2010eu a scris:

pentru scoala postliceala de asistent medical nu mi-a cerut diploma de bacalaureat pentru a ma angaja i-mi trebuie diploma de bacalaureat


E o intrebare sau o constatare ?
e o intrebare
Din cate stiu ( spete identice) la scolile postliceale se solicita adeverinta de absolvire ( nu diploma de BAC) ..
In ceea ce priveste angajarea este normal ca angajatorul sa va solicite diploma de BAC ( in functie si de postul vizat de dvs. ) ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asistent radiolog Narcis98 Narcis98 Bună ziua! Am o problema... Am absolvit o școală postliceala de asistenți.. Am diploma dar cei de la OAMGMAMR nu vor sa îmi pună stampila de libera ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!te poti angaja la primarie ca asistent medical scolar ... Ramonaa92 Ramonaa92 Buna ziua!Te poti angaja la primarie ca asistent medical scolar doar cu studii postliceale fara diploma de bacalaureat? (vezi toată discuția)
Aviz de libera practica asistent farmacie fara diploma de bacalaureat nico_crysty nico_crysty Buna ziua. As avea nevoie de o lamurire,daca se poate: PENTRU ELIBERAREA AVIZULUI DE LIBERA PRACTICA ESTE SAU NU ESTE NECESARA DIPLOMA DE BACALAUREAT? Am ... (vezi toată discuția)