Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare asistent medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare asistent medical

pentru scoala postliceala de asistent medical nu mi-a cerut diploma de bacalaureat pentru a ma angaja i-mi trebuie diploma de bacalaureat
vali2010eu a scris:

pentru scoala postliceala de asistent medical nu mi-a cerut diploma de bacalaureat pentru a ma angaja i-mi trebuie diploma de bacalaureat

E o intrebare sau o constatare ?
e o intrebare
Din cate stiu ( spete identice) la scolile postliceale se solicita adeverinta de absolvire ( nu diploma de BAC) ..
In ceea ce priveste angajarea este normal ca angajatorul sa va solicite diploma de BAC ( in functie si de postul vizat de dvs. ) ....