Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Despre instiintarile privind stingerea creantelor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Despre instiintarile privind stingerea creantelor

Buna ziua, din luna februarie am inceput sa primim aceste instiintari de la adm financiara....imi poate explica cineva formularul? adica, am la coloana sume achitate sume mai mari decat sumele stinse....desi platile s-au facut dupa declaratiile fiscale, respectiv statele de plata...mai e necesar, in acest caz, sa merg la adm.fin? multumesc

Este bine sa mergeti la inspectorul fiscal sa lamuriti situatia.
Exista erori in sistemul informatic, si, desi dvs ati efectuat platile, in sistem nu sunt punctate.