Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... intentia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

intentia

daca pe calculatorul meu de servici sau gasit desenate bilete de taxa forfetara fara a se putea demonstra ca au fost tiparite si folosite,se considera intentie?ce pedeapsa se primeste?
Poate nu m-am exprimat in cel mai fericit mod. Intentia exista dar nu pt incadrare aratata.
Si eu cred ca existenta biletelor respective in memoria calulatorului,intr-o prima faza,este de natura de a produce anume indicii,dar pentru pentru a fi de natura incriminatorie ,consider ca trebuie sa se dovedeasca si faptul ca ele au fost cumva folosite sau ca exista intentia din partea eventualului autor sa fie folosite intr-o "manopera" infractionala.