Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... asociatie proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

asociatie proprietari

Locuiesc intro garsoniera la etajul 4 avand in capatul culoarului comun o uscatorie si un balcon inchis. M-ar interesa urmatorul aspect :

1. eu ca proprietar am dreptul la cota parte din uscatorie si balcon ?
2. asociatia de proprietari au dreptul dea inchiria uscatoria fara acceptul meu ?
3. la ce autoritate se poate reclama presedintele de asociatie ?
4 este compatibil cu functia de presedinte de asociatie avand ani de puscarie efectuati ?
5 cum pot sa-mi revendic si eu dreptul la cota parte din proprietatile comune ?

Va multumesc !
:oops::offtopic:
Politica, bat-o:happy: vina!