Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... tipul contractului
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

tipul contractului

contractul de închiriere a unei clădiri şi a unui teren încheiat între două societăţi comerciale este un contract de drept civil sau un contract comercial ?
comercial, dupa subiectele care incheie contractul.
Eu as zice ca e civil, pentru actele juridice privitoare la imobile nu sunt comerciale, indiferent cine le incheie.
Bellatrix, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~