Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... INCADRARE PENSIONAR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

INCADRARE PENSIONAR

Vreau sa angajez o persoana in pensie de boala gr II care are drept de munca 4 ore/zi.
stiti cumva salariul minim la care il pot incadra?
multumesc
Pensionarii de gr.II de invaliditate nu pot cumula pensia cu salariul ... poate este vorba despre gr.III de invaliditate.
da, scuze. este gradul III. am intrebat din nou. nu prea m-am intalnit cu astfel de cazuri si nu ma pricep.
Pentru un program normal de 8 ore/zi , salariul minim brut pe economie este de 670 lei ... se pot aplica coeficienti de ierarhizare raportandu-va la ccm la nivel de unitate sau la nivel de ramura de activitate.