Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie pentru limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie pentru limita de varsta

Din 14.05.2010 am primit decizia de pensie pentru munca depusa si limita de varsta.Doresc sa stiu daca mai pot sa adaug 2 ani vechime la totalul anilor,adica 29 de ani ,10 luni si 26 zile.
Legea 263/2010
Art. 107
(3) Pensia poate fi recalculata prin adaugarea veniturilor si/sau a stagiilor de cotizare, prevazute de lege, nevalorificate la stabilirea acesteia.