Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract temporar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract temporar

Buna seara! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
La societatea la care lucrez, este necesara angajarea unor persoane care sa presteze munca de incasatori taxe pe baza de comision din incasari, dar nu mai putin de salariul minim pe economie. Va rog foarte mult sa-mi spuneti ce forma de contract trebuie incheiata cu acestia? Multumesc.
Se incheie un c.i.m. in care se prevede ca salariul este de ... lei , la care se adauga un procent de .... calculat la valoarea vanzarilor.
freeelis a scris:

Se incheie un c.i.m. in care se prevede ca salariul este de ... lei , la care se adauga un procent de .... calculat la valoarea vanzarilor.

Multumesc pentru raspuns. Trebuia sa fac precizarea ca dorim o forma de contract care sa evite formele de angajare. Se poate?
In acest caz, se poate incheia un contract de comision ...