avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 775 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii UURGENT: Recuperare sume FNUASS 2009-2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

UURGENT: Recuperare sume FNUASS 2009-2010

Am de recuperat de la FNUASS suma de 2000 lei aferenta concediilor medicale pt anii 2009 si 2010, si fac urmatoarea intrebare:
- mai pot recupera aceasta suma, pt ca am facut prostia sa iau de buna ce a spus o functioanara de la casa de sanatate OLT si am declarat in declaratia inventar din februarie 0 lei, iar conform ordinului 130/151 din 24 februarie 2011 se pare ca aceste sume pot fi recuperate daca se depune dosar pana la 31.03.2011?
CE SANSE MAI IN CAZUL ASTA?
Astept raspuns urgent.
Cel mai recent răspuns: mariuscalina , utilizator 21:39, 22 Martie 2011
Daca aveti dovezi ca aveti de recuperat aceste sume, o puteti face prin instanta de judecata.
DOVEZI SUNT DECLARATIILE DEPUSE PINA LA 31.12.2010 si care au numar de inregistrare de la casa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie inventar casa de sanatate Lizuca12 Lizuca12 Buna seara , Am o intrebare, in 2011 parca pana in 15 februarie trebuia depusa declaratia de inventar la casa de sanatate? Aceasta declaratie se mai depune ... (vezi toată discuția)
Declaratia inventar pt concedii medicale cristina dana bogdan cristina dana bogdan Ce intelegi prin \"accesorii\" la declaratia inventar pentru concedii medicale? Este vorba de declaratia care trebuie depusa pana la data de 15 februarie ... (vezi toată discuția)
Declaratia inventar a sumelor de recuperat de la fnuass Vilcu Gina Vilcu Gina Am depus la CNAS-ul de care apartin dosare privind diferenta de recuperat de la FNUASS ,privind concediile de incapacitate temporara de munca(pana la data de ... (vezi toată discuția)