Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data iesirii la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data iesirii la pensie

Buna ziua!
Daca ma poate ajuta cu raspuns la o intrebare.
As dorii sa stiu la cati ani poate iesi mama mea la pensie ( indiferent de pensie) , precizez ca in 12 martie 2011 a facut 50 de ani, dintre care are lucrati 28 ani.
Va multumesc.
Limita de varsta la 62 de ani.Anticipat partial dupa implinirea varstei de 57 ani,daca indeplineste conditia de stagiu de 32 de ani si 1 luna(fara stagiu asimilat)sau atunci cand o va indeplini.