Forum Discuţii juridice Executare silită refuz infiinare poprire
Discuție deschisă în Executare silită

refuz infiinare poprire

Daca un angajator refuza sa infiinteze poprire asupra veniturilor unui salariat, la solicitarea unei institutii creditoare, ce masuri poate lua respectiva institutie pentru a constrange pe angajator sa dea curs instiintarii de poprire?

Va multumesc.
Daca sunteti executor bugetar, cititi cu incredere codul de procedura fiscala, dispozitiile privitoare la poprire, incusiv cele de validare a popririi, veti gasi acolo toate informatiile de care aveti nevoie.