Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... vreau sa stiu daca banca imi poate face executare ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

vreau sa stiu daca banca imi poate face executare silita

buna ziua

ma numesc florin am 3 credite la [BANCA1] si am remas restant la [EDITAT] si mai am de plata injur de 1200 ron si la [EDITAT] in valuare de 1600 restant .:((:((
din care am ramas restant in jur de 600 si nu mai pot sa imi platesc ratele
si me-au spus ca imi face executare silita dar eu nu am nimic pe numele meu
eu sunt salariat eu stau cu parinti
ce credeti ca poate sa imi ia ceva de pe numele la parintii mei
:((:((:sorry::sorry::((
doresc un raspuns
[editat]
ContSters20980, utilizator
numai dvs puteti fi executat silit, daca nu sunt coplatitori sau giranti ai acestor credite. pentru ca aveti mai multi creditori, va vor pune poprire pe 1/2 din salariu.
o solutie ar mai fi sa mergi la banci si sa discuti reesalonarea creditelor, sau sa gasesti o banca si sa platesti la ea doar o singura rata, banca urmand sa achite datoriile catre celelalte banci. refinantare ar fi solutia. Bancile o sa fie de acord deoarece nu au alta posibilitate de a recupera creantele, daca tu zici ca nu ai nimic pe numele tau.